
Yrittäjän kirjanpito ja taloushallinto
Tarjoamme sinulle ratkaisun, jolla hallitset yksinkertaisesti yrityksesi tulot ja kulut. Finago Procountor Solo on laskutusohjelma, verkkopankki ja kuittisovellus. Kaikki mitä tarvitset yrityksesi taloushallintoon siten, että pidät myös kirjanpitäjäsi tyytyväisenä.

Suunniteltu sooloyrittäjälle
Finago Isoltan laskutusohjelmalla verkkolaskujen lähettäminen onnistuu kaikilta. Halusimme tuoda markkinoille myös ratkaisun, jossa yrittäjä käyttää hänelle suunniteltua ratkaisua ja kirjanpitäjä hänelle parhaita työkaluja.
Yrittäjälle suunniteltu | Vaatii kirjanpitäjän
Kirjanpito palveluna tai käyttö nykyisen kirjanpitäjäsi kanssa
Tarjoamme kaksi vaihtoehtoa saada Finago Procountor Solo käyttöösi: kokonaisvaltaisena kirjanpitopalveluna meidän kauttamme tai yhteiskäytössä Finago Procountoria käyttävän tilitoimistosi kanssa. Yrittäjänä hoidat siis myyntisi, vastaanotat ja maksat ostolaskut sekä nappaat kuvat kuiteista Procountor Sololla ja kirjanpitäjäsi saa aineistot valmiiksi käsiteltyinä omaan Procountor-ympäristöönsä.
Kirjanpito palveluna
Tarjoamme yhdessä kumppanitilitoimistomme kanssa paketin, jossa yritykset saavat käyttöönsä Procountor Solon ja kirjanpitopalvelun kiinteällä hinnalla.
- Procountor Solo -ohjelmisto
- Kirjanpito kiinteähintaisena palveluna
Yhteiskäyttö Procountor-tilitoimiston kanssa
Jos sinulla on jo Procountoria käyttävä kirjanpitäjä, voit aloittaa Procountor Solon käytön hänen kanssaan.
Kuukausimaksu on 10,49 € – 29,99 € / kk riippuen yrityksesi myyntitulojen muodostamasta liikevaihdosta.
- Procountor Solo -ohjelmisto
- Kirjanpito tilitoimiston kanssa sovitulla hinnalla
Usein kysyttyjä kysymyksiä
Kenelle Procountor Solo sopii?
Sinulla on toiminimi tai osakeyhtiö, jonka vuotuinen liikevaihto on alle 500 000€.
Tällöin arvonlisäverosi voidaan laskea maksujen perusteella, kirjanpito yksinkertaistuu ja ohjelmisto on edullinen. Kirjanpitäjän kielellä puhutaan maksuperusteisen kirjanpidon tekemisestä.Miksi Finago Isolta tarjoaa minulle Procountor Soloa?
Finago Isolta on osa Accountoria ja olemme yhdessä rakentaneet sooloyrittäjien tarpeisiin suunnitellun ratkaisun, Procountor Solon.
Olennaisimpana asiana halusimme tuoda markkinoille ratkaisun, jossa yrittäjä käyttää hänelle suunniteltua ratkaisua ja kirjanpitäjä hänelle parhaita työkaluja.
Finago Procountor Solo on laajennettu versio Finago Isoltan laskutusohjelmasta. Siinä on kaikki Finago Isoltan tutut ominaisuudet sekä verkkolaskujen vastaanotto ja maksut, pankkiyhteys, kuittien kuvaaminen, kirjanpitoaineiston toimittaminen kirjanpitoon kerran kuussa.
Minulla ei ole kirjanpitäjää. Miten saan ohjelman käyttöön?
Ei hätää! Ota käyttöösi palvelu, joka sisältää Finago Procountor Solon sekä kiinteähintaisen kirjanpidon.
Mitä Finago Procountor Solo maksaa? Jos sinulla on jo Procountoria käyttävä kirjanpitäjä, voit aloittaa Procountor Solon käytön hänen kanssaan.
Kuukausimaksu on 10,49 € – 29,99 € / KK riippuen yrityksesi myyntitulojen muodostamasta liikevaihdosta.Jos sinulla ei ole vielä kirjanpitäjää, tarjoamme yhdessä kumppanitilitoimistomme kanssa paketin, jossa yritykset saavat käyttöönsä Finago Procountor Solon ja kirjanpitopalvelun kiinteällä hinnalla.
Helppokäyttöinen ja yksinyrittäjälle suunniteltu
Hallitse myyntilaskut, ostolaskut, kuitit ja maksut helposti yhdessä paikassa – myös mobiilissa. Procountor Sololla hoidat talousasiat sujuvasti ja säästät aikaa sekä rahaa.
Yrittäjälle suunniteltu | Vaatii kirjanpitäjän